Romagnoli nuk rinovon me Milanin dhe e ka të qartë të ardhmen e tij

Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Alessio Romagnoli nuk do të rinovojë kontratën e tij me AC Milan, të paktën për sa kohë që skuadra rosonero nuk pranon t’i paguajë atij pothuajse 6 milion euro neto në sezon që dëshiron qendërmbrojtësi.

I këshilluar nga agjenti i tij mbrojtësi është pranë kalimit te Juventusi me kosto zero për verën e ardhshme, duke siguruar që ai të përfaqësonte një pagë prej më shumë se 5 milion euro, plus bonuse.

Milani mund të përputhej vetëm me ofertë dhe madje nuk duket se ata mund të mbajnë Romagnolin, i cili është i vendosur tashmë të ndryshojë qytetin Lombard për Torino.

LEXO EDHE  PSG e gatshme të paguajë 60 milionë euro për Theo Hernandez

Kujtojmë që Juventusi do të humbasë Chiellinin dhe ndoshta do të vendosë De Ligt në merkato, po ashtu në urdhërat e Raiolës, ndaj është urgjente të shtohet një qendër garancie me kosto zero. Ideja do të ishte mbyllja e një marrëveshjeje me futbollistin e Milanit në janar të ardhshëm.