FOTO/ E diela nis me vranësira, por ja çfarë ndodh me motin gjatë ditës

Dita e diel do të nisë me mot të vranët në të gjithë vendin.

Sipas SHMU, prej orëve të mëngjesit vranësirat do ti lenë vendin motit të kthjellët.

Në orët e para pas mesnatës e deri në mëngjes në jug e pjesërisht në qendër do të ketë reshje shiu në intensitet të ulët. Më tej reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

LEXO EDHE  Deklaratat e Berishës dhe Bashës për 8 Dhjetorin/ Lubonja: Rithemelim do të thotë demokraci në parti

Era do të kthejë drejtim nga veriu e verilindja mesatare dhe bregdetin verior e vrullshme. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.