Shi, ulje temperaturash dhe …/ Ja çfarë ndodh me motin këtë të shtunë, 23 Tetor 2021

Fundjava do të nisë me mot të paqendrueshëm. Vranësirat parashikohen mesatare dhe të dendura.

Që prej orëve të para pas mesnatës parashikohen reshje e shtrëngata shiu në veriperëndim e jug. Gjatë ditës reshjet do të përfshinë pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët.

Në veri, jug e bregdet do të vijojnë reshjet e shiut e shtrëngatat e shkurtra me intensitet mesatar e në formë të lokalizuar rrebeshe shiu me rrufe në këto zona.

LEXO EDHE  Kryebashkiaku i Shijakut: Kemi ndërtuar shkolla me kushte që nuk i gjen as në BE

Era gjatë së shtunës do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare ndërsa të dielën do të kthejë drejtim nga veriu e verilindja mesatare dhe bregdetin verior e vrullshme. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.