I dënuar me burg, arrestohet 45-vjeçari i shpallur në kërkim

Isa Mulgeci, 45 vjeç, banues në fshatin Lekurtaj, Tropojë, është arrestuar nga policia për shkak se akuzohet për kundërshtim të punonjësit të policisë. Ky person rezulton i dënuar me 1 vit e 8 muaj burg.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave në kërkim, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Isa Mulgeci, 45 vjeç, banues në fshatin Lekurtaj, Tropojë.  Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, e cila e ka dënuar këtë shtetas, me 1 vit e 8 muaj burg, për veprën penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Aksident tek 'Ura e Beshirit', automjeti përplas një 21-vjeçare