Berisha: Rama grabiti mandatin e tretë, pasi u nxiu për 8 vite jetën shqiptarëve

Ish-kryeminsitri Sali Berisha duke folur nga ‘Foltorja’ e Beratit, theksoi se sot Shqipëria dhe PD janë në një moment kritik.

Ai theksoi se Shqipëria po vuan sot për shkak të keqqeverisjes së Edi Ramës, i cili grabiti mandatin e tretë pasi u nxiu jetën shqiptarëve për 8 vite.

Ne mblidhemi në një moment kritik për PD dhe për shqipërinë. Sot një regjim i cili ranohet botërisht si një narkoshtet hyri në mandatin e tij të tretë. Edi Rama, grabiti mandatin e tretë, pasi në 8 vite e nxiu reputacionin , emrin por edhe jetën e shqiptarëve në Europë dhe botë. Edi rama në 8 vite, kaloi nga një rekord i zi në një rekord tjetër të zi. Ne jemi në krye të Europës për vdekshmërinë më të lartë nga Covidm dhe kjo jo se ne nuk kemi sistem shëndetësor apo se ishim të prapambetur dhe të pavetëdijshëm, jo ne kemi një shkollim në rritje, por politikat që u ndoqën ishin fund e krye në favor të Covidit’, tha Berisha.

LEXO EDHE  Humbën jetën nga sulmi me armë, ja foto e fundit e dy të rinjve