Lëkundje tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.5 u shënua këtë të Enjte në ishullin e Kretës në Greqi.

Sipas autoriteteve, tërmeti kishte thellësi prej 15.1 km dhe epiqendër 2 km në jugperëndim të qyteëz Arkalochori.

Referuar mediave lokale, lëkundjet u ndjenë të forta, por nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale deri më tani.

LEXO EDHE  Sherr me thika, plagoset një person

Disa javë më parë, një tërmet i regjistruar në Greqi shkaktoi një viktimë dhe dëme materiale.