Zgjedhjet lokale në Kosovë/ VV: Do të jemi fituese në shumicën e komunave

Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë në një prononcim për mediat, se në këto zgjedhje do të jenë fituese në “komunat më të fuqishme”.

Në një konferencë për mediat në Kosovë, Fitore Pacolli, pjesë e LVV, ka thënë se rezultati final do të dëshmojë se kjo parti do të dyfishojë votat në zgjedhjet komunale, krahasuar me vitin 2017.

LEXO EDHE  Berisha publikon videon e shqiptarëve të Amerikës që janë nisur për t’iu bashkuar ‘Foltores’

“Në krahasim e rezultatin e zgjedhjeve komunale të vitit 2017, nga partia e tretë do të jemi bindshëm partia e parë. Rezultatet finale do të do qartësojnë ngritjen e Vetëvendosjes në raport me zgjedhjet e fundit në nivel lokal. Numri i përgjithshëm i votave dhe besimit të qytetarëve presim të dyfishohet”, tha Pacolli.