Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet shqiptari në Kakavijë

Një shqiptar u arrestua në Delvinaki, Janinë nga punonjësit e policisë të Departamentit të Kontrollit të Pasaportave në Kakavijë.

Ai po kërkonte një mënyrë për t’u kthyer në vendlindje teksa ishte në kërkim.

Shqiptari u kontrollua dhe u konstatua i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi ishte dënuar me një vit burg për dhunë në familje dhe ishte në kërkim nga autoritetet shqiptare.

LEXO EDHE  Paralajmërimi i ish-diplomatit britanik: Rusia e Kina mund të emërojnë të dërguarit e posaçëm në Ballkan

Kështu, ai u dërgua në qeli dhe është në pritje të procesit për ekstradimin e tij në Shqipëri.