U kapën me dr*gë në makinë, dy të arrestuar dhe dy në kërkim

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën me kanabis.

Në kuadër të operacionit të koduar “Tunjë” u arrestuan: A.B., 30 vjeç, banues në fshatin Çerrice, Çorovodë, dhe M.D., 31 vjeç, banues në fshatin Zhepe, Çorovodë.

Po ashtu, u shpallën në kërkim M.H., 22 vjeç dhe S.Q.,23 vjeç, banues në Gramsh.

“Arrestimi dhe shpallja në kërkim e këtyre shtetasve u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Tunjë, gjatë kontrollit të automjeteve, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 5 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Reshje shiu e bore, por edhe shtrëngata, ja si parashikohet moti përgjatë javës

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim, shtuan të njëjtat burime.