Lewandowski “tremb” Bayernin për rinovimin e kontratës

Foto: Bundesliga.com

Robert Lewandowski është një nga sulmuesit më të mirë në Europë. Sulmuesi polak ka bërë mirë te Bayern gjatë gjithë këtyre viteve, duke ndihmuar ekipin në arritjen e objektivave.

Gjithsesi, e ardhmja e bomberit është në dyshim. Lewa dhe drejtuesit nuk kanë nisur akoma bisedimet për rinovimin e kontratës dhe gjithçka për momentin është e lënë pezull dhe do ri-shyqrtohen gjërat më vonë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Mourinho nuk e ndal as kartoni i kuq, udhëzon lojtarët prapa stolit të skuadrës

Sipas Bild, për vetë faktin se nuk kanë nisur bisedimet, të gjithë kanë të drejtë të mendojnë për divorcin. Lewandowski është pjesë e Bayernit prej vitit 2014, kur vinte nga Borussia Dortmund.