Kosova regjistron 31 raste të reja me koronavirus, asnjë humbje jete

Në Kosovë, u konfirmuan të Enjten 31 raste me koronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas raportit të saj ditor, rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit 2,332 testimeve.

Në 24-orëshin paraprak, nuk u regjistrua asnjë viktimë, ndërsa u shëruan 150 pacientë.

Raste aktive me koronavirus aktualisht janë 924.

LEXO EDHE  Komuniteti shqiptar do të organizojë protestë para konsullatës së Serbisë në Nju Jork, më 28 tetor

Që nga fillimi i pandemisë, pranverën e vitit të kaluar, në Kosovë janë konfirmuar gjithsej mbi 160,000 raste me koronavirus dhe 2,973 viktima.

Kosova ka nisur fushatën e vaksinimit në fund të marsit. Deri të Enjten, mbi 654,000 qytetarë janë vaksinuar me dy doza.