Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në PD /FOTOT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan. Rreth orës 15:20, delegacioni amerikan ka mbërritur në selinë e PD. E pranishme ishte dhe ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim.

Ka qenë nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ajo që i ka pritur jashtë selisë e më pas e ka shoqëruar ambasadoren Kim dhe delegacionin amerikan në ambientet e brendshme të selisë blu.

LEXO EDHE  VIDEO/ Basha: Kuvendi jo strehë e të korruptuarve dhe përfaqësuesve të krimit

Në takim me kryedemokratin Basha do të jenë disa zyrtarë të Senatit Amerikan, si dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.