VIDEO/ Tjetër shqiptar shkëlqen me Irlandën, shihni supergolin e shënuar nga Kevin Zefi

Përfaqësuesja e Irlandës U17 ka arritur të kualifikohet në raundin elitë të Europianit të kësaj grupmoshe falë kontributit të futbollistëve shqiptarë.

Në radhët e irlandezëve nuk është vetëm Roko Vata, djali i ish-kapitenit të kombëtares shqiptare, ai i cili ka veshur fanellën e kësaj përfaqësueseje, por edhe dy emra të tjerë.

Kevin Zefi është një prej këtyre lojtarëve të cilët kanë spikatur që në moshë të re me përfaqësueset e Irlandës dhe luan rregullisht me ekipin U17 prej dy vitesh.

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

Ndërkohë, pjesë e ekipit është edhe Justin Ferizaj, i cili në takimin e sotëm kundër Polonisë ka lënë shenjën e tij në ndeshje, duke shënuar një supergol në barazimin 2-2.

Në minutën e 81-të të ndeshjes, Ferizaj ka ekzekutuar në mënyrë mjeshtërore një goditje dënimi, duke çuar sferën në rrjetë për të vulosur barazimin që i siguroi vendin e parë në grup Irlandës.