VIDEO/ Nxënësit në Durrës bojkotojnë mësimin: S’na bëjnë pushim midis orëve

Nxënësit e shkollës profesionale “Beqir Çela” në Durrës kanë dalë në protestë ditën e sotme.

Nxënësit refuzojnë të zhvillojnë mësimin pasi sipas tyre shkolla nuk i lejon të bëjnë pushim mes orësh dhe as pushimin e madh ku nxënësit kanë të drejtë të dalin dhe të hanë.

Lajmi është bërë publik nga JOQ, Albania, ku përmes një videoje shohim se nxënësit kanë bojkotuar mësimin, ndërsa janë shprehur se pavarësisht ankesave që kanë bërë asgjë s’ka ndryshuar.

LEXO EDHE  Sherri në Vlorë, 1 i plagosur/ Ja ç´thotë Policia

Mesazhi i nxënësve:

Shkolla beqir cela, Protest kunder mesimit, Mesimi pa pushime dhe moslejimi i daljes per te ngren, Oret jane nga 45 minuta pa ndalime Dhe sna lene as te hajme. Kemi bere ankesa shum here, Asgje nuk ndryshon, Nqs e postoni shpresojm te na ndihmoni ndopak, Ju lutem anonim se mund te na perjashtojne.