VIDEO/ Furnizoheshin me dr*gë nga Shqipëria, arrestohen 21 persona në Itali

Policia italiane arrestoi në Catanzaro, në një operacion anti-drogë, 21 persona.

Sipas raportimeve, ata ishin pjesë e njv grupi kriminal dhe akuzohen për vepra kriminale që nga krimet ndaj personit, trafikim i lëndëve të forta narkotike, vjedhje me armë, posedim armësh pa leje, zhvatje e gjobëvënie.

Raportohet se 9 prej të arrestuarve janë lënë në burg, ndërsa 12 të tjerë po hetohen nën masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

LEXO EDHE  “DarkHunTOR”, Europool arreston 150 persona/ Sekuestrohen miliona euro, dr*gë e a*më

Të arrestuari akuzohet se ishin ndarë në dy grupe dhe trafikonin drogë me sasi të mëdha nga Shqipëria. Sipas raportimeve, ata trafikonin kokainë, heroinë e kanabis, që hynte në Itali nga Shqipëria, përmes një grupi kriminal shqiptar.