Në kërkim për dr*ë, arrestohet

Një person ka rënë në prangat e policisë në Berat për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Uniformat blu bëjnë me dije se 49-vjeçari B.M. ishte i shpallur në kërkim nga policia.

Kapja e tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër i ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

“Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja e shtetasit B.M., 49 vjeç, banues në Lapardha, Berat. Kapja e tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër i ka dhënë masën e sigurisë ‘Arrest në burg’, për veprën penale ‘Trafikim i lëndëve narkotike’ kryer në bashkëpunim. Për veprime të mëtejshme shtetasi B.M., ju dorëzua DVP Shkodër”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Në kërkim nga Gjermania, kosovari arrestohet në Morinë