Humbja e Shqipërisë ndaj Polonisë, shikoni si paraqitet situata në Grupin I

Humbja me Poloninë e zbriti Kombëtaren tonë në vendin e tretë në grup me polakët që na parakalojnë duke qëndruar dy pikë sipër nesh.

Tani më Shqipëria ka dy sfida të mbetura ndaj Anglisë në transfertë dhe në ndeshjen e fundit do të presë Andorrën në shtëpi, ndërsa Polonia do të luajë kundër Andorrës në transfertë në sfidën e radhës, ndërsa në sfidën e fundit do të presë Hungarinë në shtëpi.

LEXO EDHE  Serbia ndalon boksierët e Kosovës të kalojnë kufirin

Situata nuk duket aspak në favor të kuqezinjve, por shpresojmë ende te një mrekulli deri në sfidën e fundit, edhe pse do të jetë shumë e vështirë.