E infektuar me Covid-19, bën lindje të parakohshme gruaja shtatzënë

Një ngjarje e trishtë raportohet të ketë ndodhur në Tiranë, ku një grua shtatzënë e infektuar me koronavirus ka bërë lindje të parakohshme dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mësohet se gruaja qëndroi për gati nëntë ditë në shtëpi e infektuar duke shkuar në Infektiv vetëm të dielën, pra dy ditë më parë kur gjendja ishte rënduar.

LEXO EDHE  Berisha tregon historinë: Pasi ikëm nga pushteti, Rama çoi banditët të rrihnin një ndërtues

Gruaja shtatzënë ka bërë lindje të parakohshme, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë, e intubuar në reanimacion.