Arrihet marrëveshja, lojtari i Milan rikthehet në La Liga

Milan dhe Getafe kanë gjetur akordin mes tyre për lojtarin Samu Castillejo. Anësori i kuqezinjve do rikthehet në La Liga pas disa sezonesh te Milan, me klubin nga San Siro që kërkon 7 milionë euro.

Calciomercato bën të ditur se marrëveshja verbale është arritur, teksa në merkaton e janarit do zyrtarizohet gjithçka.

Castillejo u bashkua me Milan në verën e 2018 dhe nënshkroi një marrëveshje 5 vjeçare me kuqezinjtë. Duket se lojtari dhe klubi nuk do respektojnë kontratën, me Samu që ka luajtur 109 ndeshje me kuqezinjtë, duke shënuar 10 gola dhe dhënë 13 asistime.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Pas tij ishin klube si Sociedad, Levante apo Elche, me Getafe që duket se ka gjetur akordin verbal me lojtarin dhe Milan.