VIDEO/ Reshjet e dendura të shiut, përmbytet qyteti i Vlorës

Reshjet e dendura të shiut gjatë natës, kanë shkaktuar përmbytje në disa rrugë kryesore të qytetit të Vlorës.

Mësohet se rruga “Albano dhe Romina” është bllokuar plotësisht nga uji, gjithashtu dhe bulevardi kryesor, zona e skelës dhe shumë rrugë të tjera të qytetit të Vlorës.

LEXO EDHE  Meshë përkujtimore për Kacifas, i pranishëm konsulli grek dhe Vangjel Dule

Shkak për këtë situatë janë bërë dhe rrjetet e kanalizimeve dhe bllokimi i tubave  të shkarkimit.