Shpërthen Busquets: Goli i Mbappe duhej anuluar, ajo që më tha arbitri nuk ka kuptim

MVP i turneut (Lojtari me i mire i finaleve te Nations League), Sergio Busquets komentoi humbjen e Spanjës në finale kundër Francës. Këtu janë fjalët e tij të zhgënjimit, të raportuara nga AS:

“Ky është një zhgënjim i madh. Ne bëmë gjithçka për të mos humbur, sepse dy ndeshje janë të mjaftueshme për të të rrëzuar, nëse janë gola të ndryshëm.

Goli i dytë duket të jetë pozicion jashtë loje. Nuk ka asnjë gjë tjetër dhe zgjidhje, përveçse të përgëzojmë kampionët dhe të vazhdojmë në këtë rrugë.

Ne kemi ende një hap më shumë për të bërë për të fituar tituj dhe ky është qëllimi ynë.

LEXO EDHE  Incidenti me Poloninë, FIFA ndëshkon Shqipërinë! Ja masat e marra

Ne jemi përpjekur të kemi zotërime të gjata te topit dhe lëvizim nga njëra anë në tjetrën , por kur ishim më mirë, ata e përmbysën lojën shumë shpejt.

Mbappe ishte jashtë loje, por gjyqtari tha se Eric Garcia bëri një devijim qe quhet nje tjeter skene loje, por nuk ka kuptim!

Që të jetë një lojë e re duhet të përpiqet të luaje topin, dhe ai u përpoq të spastronte topin si çdo mbrojtës. Ai nuk donte ta luante atë”