E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Mbappe

Etiketim: Mbappe

Ligue 1/ Dyshja Icardi-Mbappe i jep fitoren e radhës PSG-së

PSG arrin fitoren e tretë radhazi në Ligue 1, duke lënë pas krahëve humbjet në dy javët e para. Kampionët në fuqi triumfuan 0-2 në...

Pesë arsyet pse Kylian Mbappe duhet të firmosi për Real Madrid

Pas lajmit të publikuar nga “The Times” se Kylian Mbappe dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germaini, mediat sportive e kanë lidhur menjëherë francezin me Real Madridin. 21-vjeçari...

Mbappe trondit PSG-në, francezi do të largohet nga klubi

Sulmuesi Kylian Mbappe do të largohet nga PSG dhe një gjë të tillë ia ka bërë të qartë drejtuesve të klubit francez. 21-vjeçari u ka...

PSG nis sot mbrojtjen e titullit, ndaj Lens mungojnë 7 titullarë

Paris Saint Germain do ta nisë me 8 mungesa sezonin e ri të Ligue 1 ku 7 prej tyre madje janë titullarë. Kampionët e Francës...

Mbappe i jep fitoren Francës, Portugalia leksion Kroacisë

Nuk ka surpriza në natën e parë eliminatore të UEFA Nations League te kombëtaret “big”. Portugalia fitoi me Kroacinë me rezultatin 4-1 duke dominuar...

Matuidi zgjedh lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur...

Ish-mesfushori i Juventus-it, Blaise Matuidi, i cili la Juventusin pwr tw kaluar te Inter Miami nw MLS ka zbuluar në një intervistë për L’Equipe...

Mbappe mungon ndaj Atalantës, refuzon gjilpërën kundër dhimbjeve

Kylian Mbappé do të nisë në stolin e rezervave ndeshjen çerekfinale të Champions League mes PSG-së dhe Atalantës. Trajneri Tuchel dhe Paris Saint Germain kanë...

PSG në ankth për Mbappe-n, sulmuesi rrezikon sfidën ndaj Atalantës

Gjendja fizike e Kylian Mbappesë vazhdon të mbajë ankth ambientin e kampionëve të Francës, PSG. Sulmuesi me vlerën më të lartë të kartonit në...

Modriç: Largimi i CR7 na dobësoi në karakter dhe në lojë,...

Fituesi i Topit të Artë në vitin 2018, Luka Modriç ka dhënë së fundmi një intervistë të gjatë për “Gazzetta dello Sport”. Nënkampioni i botës...

Mbappe futbollisti më i shtrenjtë në botë, Ronaldo dhe Messi zhduken...

CIES (Qendra Ndërkombëtare për Studimet Sportive) ka publikuar listën e 10-të futbollistëve më të shtrenjtë të botës. Listën e kryeson Kylian Mbappe, i cili është...

“Mbappe vrapon si Usain Bolt, para tij dukemi si fëmijë”

Pavarësisht instikteve të tij të rralla përpara portës, shpejtësia ka qenë gjithmonë arma më shkatërruese e Kylian Mbappe. Pavarësisht moshës së tij të re, francezi...

Cannavaro: Real Madrid ka nevojë për Mbappen, francezi i vetmi që...

Fabio Cannavaro beson se Real Madridi ka nevojë për Kylian Mbappen në mënyrë që të nis një epokë të ngjashme me atë të Cristiano...

Mbappe: Goli më i bukur që kam parë, ai i Ronaldos...

Kylian Mbappe sa herë që pyetet për futbollistin që e ka frymëzuar më së shumti gjatë fëmijërisë së tij, asnjëherë nuk ngurron të përmendë...
WhatsApp DENONCO