Robin Krasniqi hedh akuza pasi humbi titullin: E padrejtë, ndihem i vjedhur!

Boksieri Robin Krasniqi nuk ka arritur dot të mbrojë titullin kampion IBO. Boksieri i talentuar shqiptar u mposht pas 12 raundesh nga kundërshtari gjerman, Dominik Bozel.

Dy nga arbitrat e shpallën fitues gjermanin Bozel me rezultatin 115-114 dhe 116-112, ndërsa Krasniqi ishte fitues nga arbitri i tretë me 115-114.

LEXO EDHE  Milan “peshkon” në Portugali, klubi luzitan kërkon 50 milionë euro për objektivin e kuqezinjve

Duket se ky rezultat nuk i ka shkuar për shtat boksierit shqiptar saqë në deklaratën pas ndeshjes tha se e kanë vjedhur: Unë bëra gjithçka që duhej të bëja dhe nuk humba, e padrejtë, ndihem i vjedhur”.