Rëndohet situata në Greqi, reshjet e shiut përmbytin 200 shtëpi

200 shtëpi mësohet se janë përmbytur në Greqi, pas reshjeve të dendura që kanë pushtuar vendin ditët e fundit.

Mediat vendase raportuan se shiu ka nxjerrë nga shtrati lumenj dhe përronj, duke përmbytur rrugët dhe disa banesa.

Ndersa autoritetet lokale kanë bërë me dije se për pasojë 4 banorë kanë mbetur të bllokuar në shtëpitë e tyre.

LEXO EDHE  Brnabiç zbulon planin: Ja si do të ekzekutohej Vuçiç në Beograd

Kryetari i Bashkisë së Mantoudi, George Tsapourniotis tha se qindra shtëpi janë nën ujë, ndërsa ekipet e shpëtimin kanë punuar gjatë gjithë natës për të transportuar banorët në vende të sigurta.