Kavajë/ 57-vjeçari godet punonjësin e policisë bashkiake

Policia e Kavajës ka arrestuar një 57-vjeçar, pasi ka kundërshtuar dhe më pas ka goditur punonjësin e policisë Bashkiake të Kavajës, teksa ky i fundit ka qenë në krye të detyrës.

Burimet policore njoftojnë se është arrestuar shtetasi me iniciale S.Sh, ndërsa në lidhje me këtë ngjarje, materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE  Basha: Ndryshimet kushtetuese domosdoshmëri për Shqipërinë (Video)

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. Sh, 57 vjeç, pasi ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë si dhe ka goditur punonjësin e Policisë Bashkiake Kavajë, për shkak të detyrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore”, thuhet në njoftimin e policisë.