VIDEO/ Aksident fatal në Turqi, furgoni përplaset kokë më kokë me kamionin, 1 i vd*kur e 6 të plagosur

Një aksident i rëndë ndodhi dje në Isparta të Turqisë, duke lënë një të vdekur dhe 5 të plagosur.

Momenti i aksidentit është filmuar nga një automjet që po kalonte në vendin e ngjarjes.

Në rrethana ende të paqarta, drejtuesi i një furgoni humbi kontrollin, duke u përplasur kokë më kokë me një kamion që transportonte mollë.

LEXO EDHE  FOTO/ Maratona e Tiranës, ja garuesit më të veçantë

Përplasja ishte aq e fortë sa të dy mjetet pësuan dëme të konsiderueshme, ndërsa mbeti i vdekur drejtuesi i kamionit.

Pesë pasagjerë të furgonit u dërguan në spital.