Suedi – Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet në orën 18:00 me Suedinë në kuadër të kualifikuesve të Botërorit, Katar 2022.

Muajin e kaluar “Dardanët” regjistruan rezultate positive dhe sot synojnë befasinë ndaj Suedisë.

Kosova do të rreshtohet me skemën 4-4-2, ku sulmi do të udhëhiqet nga Muriqi dhe Rashica.

LEXO EDHE  Deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç po shtyp shqiptarët, jo “Open Balkan” pa Kosovën

Formacionet zyrtare:

Suedi (4-4-2): Olsen; Krafth, Danielson, Nilsson, Augustinsson; Forsberg, Olsson, Ekdal, Claesson; Kulusevski, Isak.

Kosovë (4-4-2): Muric; Hadërgjonaj, Rrahmani, Aliti, Vojvoda; Bytyqi, Loshaj, Dreseviq, Rashani; Rashica, Muriqi.