Nuk është Lewandowski, zbuloni lojtarin më të shtrenjtë të Bayern Munich

Photo Via Getty Images

Joshua Kimish është lojtari më i vlefshëm për Bajernin e Mynihut. Dhe kjo jo vetëm për atë çfarë jep në fushën e lojës, por edhe për sa i përket vlerës monetare.

Sipas publikimit të “Transfermarkt”, mesfushori gjerman tani vlen 90 milion euro duke u bërë kështu lojtari më i shtrenjtë për kampionët e Gjermanisë.

Kimish rinovoi në verë kontratën e tij me klubin bavarez dhe në të ardhmen ai është projektuar si kapiteni i gjermanëve. Kjo vlen edhe për kombëtaren gjermane, ku Joshua është një titullar absolut për t’u bërë lideri i “Pancerave”. Trajneri Hansi Flik që drejton Gjermaninë, gjithmonë ka qenë një tifoz personal i mesfushorit 26-vjeçarit.

LEXO EDHE  Serie A/ Ismajli shkakton autogol, por Empoli i shqiptarëve merr fitoren e radhës