Aksident në aksin Librazhd-Elbasan/ Kamioni përplas makinën, dyshohet për nëj v*ktimë dhe disa të plagosur

Një aksident ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare  Librazhd-Elbasan mbrëmjen e sotme. Aksidenti ka ndodhur në Xibrrakë në një kthesë afër një karburanti dhe dyshohet se ka të plagosur rëndë.

Në aksident është përfshirë njē autoveturë dhe një trajler.mSi rezultat i përplasjes mes tyre autovetura ka dalë jashtë rruge dhe ështē shkatërruar.

Si pasojë e aksidentit është bllokuar qarkullimi i automjeteve prej 15 minutash. Policia ka mbërritur në vendngjarje për disiplinimin e qarkullimit dhe hapjen e rrugës me një korsi.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksidenti në Sarandë, automjeti kthehet përmbys në mes të rrugës

Ndërkohë ende nuk janë të qarta rrethanat dhe shkaqet e aksidentit. Burime jo zyrtare dhe burime nga vendngjarja bëjnë me dije se dyshohet se nga aksidenti ka një viktimë.