Milani synon nënshkrimin falas me sulmuesin e Italisë

Foto: AP

Andrea Belotti përfundon kontratën e tij me Torinon verën e ardhshme dhe duket se është shumë e qartë se pikat e tij të ardhshme janë larg nga Torino. Skuadra që po interesohet më së shumti për të është AC Milan.

Klubi rossonero ka qenë në kontakt me futbollistin ndërkombëtar me Italinë për ca kohë, pasi kishte intensifikuar kontaktet ditët e fundit. Marrëveshja do të mbyllej praktikisht dhe ideja është që të nënshkruhet një marrëveshje në janar për të qenë në gjendje ta transferojnë atë me kosto zero verën e ardhshme.

LEXO EDHE  Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala-s

Belotti, 27 vjeç, do të arrinte në skuadrën e Piolit me kosto zero dhe do të ishte zëvendësuesi ideal për Ibrahimovic.

Sulmuesi aktualisht është i dëmtuar pasi ka debutuar me një gol në dy ndeshjet e para të Serie A. Torino tashmë e di vendimin e lojtarit dhe është në kërkim të një sulmuesi të ri për të kompensuar humbjen e tij.