Zjarri në stadium, merret vendimi për ndeshjen Andorrë-Angli

Ndeshja kualifikuese e Botërorit “Katar 2022”, Andorrë-Angli, do të luhet të shtunën në orën 20:45, siç ishte planifikuar pavarësisht zjarrit të madh në stadiumin ku do të luhet ndeshja. Ky fakti është konfirmuar edhe nga UEFA.

Askush nuk u lëndua nga zjarri në stadiumin e Andorrës dhe dëmet u pastruan para ndeshjes së Anglisë, kësisoj loja do të vazhdojë pavarësisht dëmtimit të kanalit të transmetimit, gropave dhe pjesëve të vogla të fushës dhe djegieve të pajisjeve të VAR-it. Në prononcimin e dhënë së fundmi, një zëdhënës i Federatës së Futbollit të Andorrës tha:

LEXO EDHE  VIDEO/ Nuk ndalen lojtarët kuqezi në Europë, Ernest Muçi realizon një supergol në Poloni

“Siç e dimë të gjithë ka pasur një aksident të vogël dhe një zjarr.

Asnjë dëm personal nuk është raportuar, vetëm dëme materiale dhe orari do të vazhdojë siç është parashikuar. Asnjë ndryshim atje (me) konferencë për shtyp dhe trajnim.

Ka pasur një deklaratë zyrtare të dhënë nga ministri ynë i sportit dhe presidenti i federatës. Ndeshja do të luhet”, është thënë në një komunikatë të ekipit vendas.