Vra*ja e 20 vjeçares në Greqi, flet piloti nga burgu: Jam penduar

Ka kaluar gati gjysmë viti nga vrasja brutale e Caroline nga burri i saj, Babis Anagnostopoulos, në shtëpinë e tyre në Glyka Nera të Greqisë, ndërsa e ardhmja e vajzës së tyre njëvjeçare, Lydia, është një çështje jo vendimtare.

Babis Anagnostopoulos, përmes avokatit të tij foli për televizionin greke MEGA, ku deklaroi se ishte i interesuar për fatin e vajzës së tij.

LEXO EDHE  Deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç po shtyp shqiptarët, jo “Open Balkan” pa Kosovën

“Jam penduar për veprën time. Unë nuk dua asnjë mosmarrëveshje ligjore mbi kujdestarinë e Lydia. Unë jam i interesuar për vajzën time dhe edukimin e saj të duhur,” u shpreh ai.

Kujdestaria për Lydian iu tha dje (7 tetor) prindërve të Carolinës, Susan dhe David se deri në pritje të vendimit përfundimtar vajza do të monitorohet nga psikologët për fëmijë.