U gjet i vde*ur në taksi, humb jetën në rrethana misterioze deputeti

Sign of a waiting taxi

Një deputet nga Ukraina i përfshirë në një hetim për korrupsion në sektorin e mbrojtjes është gjetur i pajetë brenda në taksi.

“Oficerët e policisë konfirmojnë  se 33-vjeçari  ishte ndjerë keq në taksi, mjekët e urgjencës u përpoqën ta shpëtonin por nuk ia dolën,” tha policia në një deklaratë.

Mediat e huaja raprotojnë se deputeti u gjet pa ndjenja në sediljen e pasme të një taksie, e cila u ndalua nga oficerët e policisë patrulluese për shkak të trafikut.

LEXO EDHE  Macron dënon vrasjen e algjerianëve në protestën e vitit 1961: E pafalshme

Ndërsa shoferi i taksisë tha se pasagjeri hipi në makinën e tij pranë një stacioni të transportit publik jashtë Kievit në qendër të qytetit dhe më pas u sëmur, duke u ankuar se nuk ndihej mirë.

Anton Poliakov, 33 vjeç, ishte anëtar i grupit parlamentar Partia “Për të Ardhmen”, pasi ishte zgjedhur në parlament si anëtar i partisë në pushtet ‘Shërbëtori i Popullit’.

U gjet i vdekur në taksi, deputeti humb jetën në rrethana