Moti i keq sjell probleme në Lezhë, dëmtohen linjat elektrike

Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë ka sjellë probleme në Lezhë.

Burimet paraprake bëjnë me dije se një pemë është rrëzuar pranë bllokut të banimit 11.2 hektarë në lagjen “Besëlidhja”, por fatmirësisht pa sjellë dëme.

Punonjësit e shërbimeve publike në bashkinë Lezhë kanë nisur punën për largimin e pemës nga rruga.

LEXO EDHE  “DarkHunTOR”, Europool arreston 150 persona/ Sekuestrohen miliona euro, dr*gë e a*më

Ndërkohë era e forte dhe reshjet e shiut kanë sjellë dhe dëmtim të linjave elektrike në fshatra dhe që prej mbrëmjes së të enjtes grupet e punës së OSHEE po punojnë për riparimin e defekteve dhe rikthimin e energjisë atje ku mungon.