“Milani ka djem të tmerrshëm dhe gjyshin Ibra”, Materazzi surprizon me deklaratën

“Këtë vit janë 5-6 skuadra shumë të forta, të cilat do të luftojnë deri në fund për titullin kampion, por unë e shoh në një pozitë shumë të mirë edhe Milanin.

Sivjet mund të bëjnë gjëra të mëdha”. Ish-mbrojtësi i Interit, Marko Materaci, ka bërë një panoramë të shkurtër të këtyre dy muajve të parë të Serisë A:

“Skuadra që ka mahnitur më shumë është Napoli, pasi të fitosh 7 ndeshjet e para me një trajner të ri në krye do të thotë shumë. Pastaj është Interi që duket më kompaktja, por mos të harrojmë edhe Juven që nuk vdes kurrë. Gjithsesi, është Milani që më lë një ndjesi shumë të mirë, sepse përveç  një grupi të madh me djem të rinj dhe të tmerrshëm kanë edhe gjyshin Ibra që nuk zhgënjen kurrë”.

LEXO EDHE  Mediat italiane kryqëzojnë Kumbullën: Je një dështim, te goli i tretë ishe për turp