Tërmeti në Greqi, shënohet viktima e parë

Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë.

Mediat vendase njoftojnë se një punëtor i kishës së Profetit Ilia, është gjetur i vdekur nën rrënoja, ndërsa 2 persona të tjerë, vijojnë të jenë ende të bllokuar nën rrënoja.

LEXO EDHE  Maliqi takim me Berishën: Të bashkuar drejt fitores së sigurt

Nga lëkundjet e forma sizmike, sipas raportimeve, janë shkaktuar dëme të shumta materiale, ndërsa mësohet se tërmeti ishte i magnitutës 5.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ishte vetëm 5 km thellësi.