Reja luan me 3 sulmues, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria ndaj Polonisë

Foto: France 24

Tre emra për një vend bosh në mesfushë. Abrashi vuante nga një dëmtim që dyshohej se do t’i humbiste dy sfidat e radhës, por ai ka surprizuar ditën e enjte ku është aktivizuar në pjesën e dytë me Grashopersin dhe tregon që do të jetë i gatshëm për Kombëtaren.

Qazim Laçi po zhvillon një sezon të mirë në Francë te Ajaçio ku ka luajtur rregullisht në 9 javët e para dhe madje ka shënuar edhe dy gola.

LEXO EDHE  Milan në kërkim të zëvendësuesit të Kjaer

Gjithashtu, edhe Ylber Ramadani po kalon një formë të mirë në Hungari ku këtë javë bënte pjesë në formacionin më të mirë, por Reja nuk e preferon mesfushorin ku në 5 ndeshjet e fundit ka luajtur vetëm 20 minuta ndaj San Marinos. Në sulm priten 3 sulmues.

Formacioni i mundshëm:

3-4-2-1: Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Hysaj, Abrashi, Gjasula, Trashi, Uzuni, Manaj, Cikalleshi