Napoli nuk ndalet në Serinë A, fiton ndeshjen e 6-të radhazi

Foto: AFP

Napoli vazhdon ecurinë e fitoreve në Serinë A duke arritur në 6 në po kaq ndeshje. Skuadra e Spaletit mposhti 2-0 në shtëpi Kaljarin për tu ngjitur sërish në kreun e klasifikimit. Napoli shënoi nga një gol për pjesë me sulmuesin Osimhen dhe me kapitenin Insinje.

LEXO EDHE  VIDEO/ Goditje “akrep”, mos e humbisni këtë supergol në Holandë

Spaleti po bën një punë mjaft të mirë me Napolin duke e renditur në skuadrat pretendente për titull.

Ndërkohë Osimhen ngjitet përkrah emrave të Imobiles e Dzekos në klasifikimin e sulmuesve, duke arritur shifrën e 4 realizimeve këtë kampionat.