Lazio-Roma, ja formacionet e mundshme

Lazio dhe Roma do të përballen pasditen e sotme në derbin e Seria A. Takimi do të luhet në orën 18:00.

Roma mban vendin e 4 me 12 pikë, ndërsa Lazio vendin e 7 me 8 pikë.

LEXO EDHE  Shtyhet sërish debutimi i Ramos me PSG

Formacionet e mundshme:

Lazio: Reina; Marusic, Felipe, Acerbi, Hysaj; Milinkovic-Savic, Leiva, Alberto; Anderson, Immobile, Pedro.

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Calafiori; Cristante, Veretout; Zaniolo, Mkhitaryan, Shaarawy; Abraham.