Piloti aksidentohet rëndë në pistë, anulohen garat

Piloti Dean Berta Vinales u përfshi në një aksident të rëndë të Shtunën, në pistën e Jerez-Spanjë, teksa garonte për kategorinë e garave me motor “Supersport”.

Dean Berta Vinales, kushëriri i pilotit tjetër Maverick, u transportua në spital në gjendje të rëndë sipas asaj që raportohet nga mediat. 15-vjeçari, pas rrëzimit u godit dhe nga garuesit e tjerë.

LEXO EDHE  Zemërimi i Sarri-t: Këto skena shikohen vetëm në Itali…

Ene nuk ka një konfirmim për shëndetin e pilotit, ndërsa raportohet se garat e planifikuara në këtë pistë për ditën e sotme, janë anuluar.