Zjarr i madh pranë autostradës Fushë Krujë – Milot

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë me shkurre në afërsi të autostradës Fushë Krujë-Milot. Vatra është aktivizuar në afërsi të fshatit Gramëz.

Zjarri nuk rrezikon banesat, por reja e tymit të shkaktuar prej tij po shkakton probleme me qarkullimin e mjeteve në këtë aks.

LEXO EDHE  Në makinë me Aldi Ramën, lihen në qeli dy të rinjtë

Policia ka kërkuar ndihmën e zjarrfikëses për të shuar zjarrin në mënyrë që të normalizohet qarkullimi nga veriu në drejtim të jugut dhe anasjelltas.