Të papërmbajtshëm/ Bayern Mynih ‘shtyp’ Grojther Furthin

Bajern Mynih nuk ndalet. Bavarezët kanë mposhtur 1-3 në transfertë Grojther Furthin duke siguruar fitoren e 5-të radhazi në Bundesliga.

Skuadra e Nagelsman e mbylli pjesën e parë në avantazh 0-2 me gola të Myler dhe Kimish. Pjesa e dytë nuk nisi në mënyrën më të mirë për kampionët e Gjermanisë të cilët mbetën me 10 vetë pas daljes me karton të kuq të Pavard.

LEXO EDHE  Arrestohen 4 persona për blerje votash, ja ç´thotë Prokuroria

Por kjo nuk e pengoi Bajernin të gjente golin e tretë, ku protagonist u bë Griesbek që shkaktoi autogol në portën e tij.  2 minuta nga fundit, Iten shënoi golin e nderit për Grojther Furthin.

Bajerni merr kështu kryesimin e kampionatit duke grumbulluar 16 pikë pas 6 ndeshjesh.