Koronavirusi në M.Veriut/ 18 v*ktima dhe 525 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë këtyre orëve edhe 18 viktima të tjera.

Nga qytetet Kumanova dhe Tetova  së bashku me kryeqytetin Shkup kanë numrin më të lartë të infektimeve.

LEXO EDHE  Moti i keq në Siçili, shkon në dy numri i vikti*ave