Zogaj tregon se çfarë i tha Basha kur i kërkoi që të takonte Berishën dhe t’i kërkonte largimin

Analisti Preç Zogaj, duke folur në emisionin ‘Opinion’ tregoi një bisedë mes tij dhe kreut të PD Lulzim Basha, ku i kishte kërkuar që ta delegonte për të takuar sali Berishën dhe t’i kërkonte largimin.

Zogaj tha se Basha nuk ishte dakord me këtë gjë, pasi kishte detyrime ndaj Berishës dhe ndihej borxhli.

LEXO EDHE  PD: Kriza energjetikë krizë keqmenaxhimi, qeveria shkaktoi 40 mln euro dëm ekonomik

Unë i kam kërkuar Bashës që të më lejojë të takoj Berishën dhe t’i them që të largohej për të lënë këtë djalin të lirë. Por Basha nuk më dëgjoi sepse kishte detyrime, ndihej borxhli’, tha Zogaj.