Parashikimi i motit për ditën e premte, 24 Shtator 2021

Ashtu si sot, edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1dhe 2 ballë.

LEXO EDHE  Vaksinimi i detyruar, Altin Goxhaj: A do të përfundojë në gjykatë rektori i UT?

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 4°C deri në 26°C

zonat e ulëta 7°C deri në 31°C

zonat bregdetare 10°C deri në 29°C