Man.United eliminohet nga Kupa, avancojnë më tej Chelsea dhe Tottenham

Skuadrat “big” të Anglisë, zbritën mbrëmjen e sotme në fushë për tu përballur për raundin e 1/16-ve të Kupës së Anglisë.

I bujshëm ishte eliminimi i Mançester Junajtid nga Uest Hemi e cila fitoi me rezultatin minimal 0-1. Solskjaer hodhi në fushë një formacion me rotacion duke lënë pushim edhe Kristiano Ronaldon, por jo çdo gjë shkoi siç duhej.

LEXO EDHE  Probleme në prapavijë tek Vllaznia, Brdaric vuan mungesën e dy titullarëve

Për Uest Hemin vendosi goli i Lanzinit në minutën e 9-të të takimit. Arsenali mposhti në shtëpi 3-0 Uimbeldonin duke vazhduar më tej aventurën në Kupë, Lestër mposhti 0-2 në transfertë Milluollin duke u kualifikuar gjithashtu, ndërsa Totenhemi dhe Çelsi u kualifikuan mes vuajtjesh duke mundur respektivisht Volvesin dhe Aston Vilën me penallti.