“Foltorja”, ja ish-drejtuesit e PD në Korçë që mbështesin Berishën

Ish-drejtues të degës së PD në Korçë janë shprehur në mbështetje të turit të takimeve të ish-Kryeministrit Sali Berisha me anëtarësinë e kësaj partie.

Deri më tani Berisha ka zhvilluar dy takime, që i ka pagëzuar me emrin “Foltorja” në Tiranë dhe Fier, ndërsa pasditen e së shtunës, ai do të jetë në Vlorë.

Ndërsa ende nuk është përcaktuar se kur do të mbahet takimi me demokratët në Korçë, Gjergji Papa, ish-kreu i degës së PD dhe ish-deputet i kësaj partie, u shpreh për mediat se Berisha është i mirëpritur në këtë qytet.

“Unë ruaj një marrëdhënie të shkëlqyer miqësore me të. Besoj se do të vijë në Korçë dhe unë do jem prezent në takimin e tij” ka thënë Papa.

Gjithashtu Papa theksoi se do të marrë pjesë në takimin e Berishës në “Foltoren me demokratët”.

Ndërkohë edhe Agron Azillari, i cili ka drejtuar PD në Korçë përgjatë viteve 2005 -2009, shprehet se do të marrë pjesë në takimin e liderit historik të PD , Sali Berisha, në ‘Foltore me demokratët”.

LEXO EDHE  Del FOTO-ja/ Kush janë dy gratë që vdiqën në Qerret, nënë e bijë? 58-vjeçarja vuante nga kanceri, nuk u fut në…

“Jam me lëvizjen e z.Berisha dhe do marr pjesë në takimin që do të organizohet në Korçë. Shkak për të dalë kundër Lulit, është fakti i vendimmarrjes duke anashkaluar rrugën institucionale, Kryesinë apo Këshillin kombëtar.etj, ka thënë Azillari.

Edhe ish-drejtuesi tjetër i PD në Korçë, Andrea Mano, i cili u dorëhoq pas rezultatit të 25 prillit, tha se Basha duhet të kishte dhënë dorëheqjen.

“Mendimi im është që Basha duhet të japë dorëhqjen dhe të ikë nga posti i kryetarit”, ka thënë ai.

Pas 25 prillit, 13 anëtarë të Kryesisë së degës së PD, si dhe kreu i saj, Andrea Mano, dhanë dorëheqjen nga pozicionet e tyre.