VIDEO/ Rama në SHBA, e shoqëron edhe Yuri Kim

Kryeministri Edi Rama po zhvillon vizitën e tij në SHBA, e cila vjen në kuadër të takimeve në OKB. Sot Rama ishte në akademinë e njohur ushtarake, West Point.

“Në Akademinë Ushtarake “West Point”, në kuadër të dialogut të nisur me qeverinë amerikane, për binjakëzimin dhe njehsimin e programeve me Akademinë e Forcave të Armatosura Shqiptare,” shkruan Rama.

LEXO EDHE  Maliqi takim me Berishën: Të bashkuar drejt fitores së sigurt

Në vizitën në West Point ishte e pranishme edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Kjo e fundit e cilësoi mandatin e tretë të Ramës si ‘historik’.