E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Vizita

Etiketim: vizita

Zbardhet agjenda, Rama nis vizitën dyditore në Itali

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Itali, në kudër të vizitës dy ditore për 30-vjetorin e eksodit të shqiptarëve të marsit 1991. Rama ka...

Komisionerja e BE për emigracionin viziton të enjten Shqipërinë

Komisionerja për punët e brendshme dhe migracionin, Ylva Johansson do të udhëtojë të enjten drejt Shqipërisë dhe Bosnjës për të diskutuar bashkëpunimin me të...

Rama në Athinë, mediat: Aleati “besnik” i Erdogan kërkon “pasaportë Evropiane”...

Kryeministri Edi Rama nesër do të vizitojë Athinën. Një vizitë që ka bërë jehonë të madhe në vendin fqinj për arsye se vjen menjëherë...

Pasi mori detyrën e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi viziton familjen...

Tre ditë pasi mori zyrtarisht detyrën e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, ka shkuar për një vizitë në familjen e Klodian Rashës, 25-vjeçarit që...

Rama sërisht vizitë në familjen Rasha, çfarë po tenton Kryeministri

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka vizituar sërish familjen e Klodjan Rashës, 25 vjeçarit të vrarë nga një efektiv policie. Nuk dihet sepse Edi...

Vizita e Dendias në Tiranë, Shehu: “Deti”, ja çfarë pres

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, zhvillon sot vizitën zyrtare në Tiranë. Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu, në një intervistë për RTV Ora ka komentuar...

Ndihmës Sekretarja e Shtetit vizitë 3 ditore në Tiranë, zbardhet agjenda

Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Arsimore dhe Kulturore (ECA) Marie Royce do të vizitojë Tiranën nga 14-17 tetor 2020. Royce do të takohet me...

Vizita në Kosovë, prelud i Kryeministrit të ri të Shqipërisë

Nga Lulzim Omuri 12 vite të pavarësisë shteti më i ri, ai i Kosovës është përballur me sfida të shumta. Vështirësitë e krijimit të institucioneve, të...

Hoti sot vizitë zyrtare në Tiranë, ja çfarë pritet

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të vizitojë sot Shqipërinë. Hoti do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 09:30 te Pallati i...

Rama drejt Greqisë, ja çfarë pritet

Kryeministri Edi Rama, mësohet se do të jetë udhëtojë drejt Greqisë, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të “Delfit”. Rama pritet të...

Situata e rëndë nga tërmeti, Basha anulon vizitën në Athinë

Kreu demokrat, Lulzim Basha, anulon vizitën në Athinë, ku kishte planifikuar të festonte, bashkë me shqiptarët në Greqi, Ditën e Flamurit. Më pas, ai...

Keni të afërm në SHBA, ja si mund t’i vizitoni…/ Avokati...

Gjyshja ime nuk ka qenë asnjëherë në Shtetet e Bashkuara. Unë tashmë jam nënshtetas amerikan dhe do të doja që ajo të vinte...

Basha vizitë zyrtare në Londër/ Zbardhet agjenda e takimeve, ja çfarë...

Kreu demokrat Lulzim Basha është ftuar nga konservatorët britanikë, por edhe nga parlamenti anglez për një vizitë zyrtare. Mësohet se Basha do të jetë në...
WhatsApp DENONCO