Shehi: Rasti i Ngoo ishte penallti “sade”, mendoj se VAR duhet…

KF Tirana

Trajneri bardheblu, Orges Shehi foli për Supersport pas barazimin me Egnatian dhe u shpreh: “Me atë që bëmë meritonim më shumë. Terreni për skuadrën që jemi na penalizon. Na përsëritet fakti që pësojmë shpejt pasi shënojmë.

Bëmë maksimumin për të shënuar, edhe me të rinjtë, Gjumsin dhe Kukën. Rastet? Anulimi i golit të Seferit mendoj se është i drejtë, por kam dyshime për rastin e Ngoo në fund, kur mund të kishte penallti. Mendoj se VAR duhet ta konsultonte këtë rast.

LEXO EDHE  Partizani në zi, ndërron jetë punëtori legjendar i klubit

Është penallti sade. Na ka hedhur gjithë djersën poshtë. Hoti vjen nga kampionat tjetër dhe do kohë për përshtatje. Xhixha ka bërë mirë, nuk jam i pakënaqur me të. Në fund kishte konsumuar dhe e ndërrova. E nisëm 4-3-3 dhe dolëm më pas 4-2-3-1.